Zielone Pierogi Szpinakowe

Zielone Pierogi Szpinakowe

 

Nietypowy kolor i smakowite nadzienie przypadną do gustu na pewno każdemu. Pierogi są bardzo delikatnie i naprawdę przepyszne. Świetna opcja, aby przekonać do szpinaku dzieci a jednocześnie w sprytny sposób przemycić szpinak do ich diety. Twaróg można zastąpić także serem feta, lecz należy wówczas zrezygnować z dosalania farszu. Polecam gorąco.

 

Kaloryczność potrawy w 100 g: 161 kcal

W tym: Białka 12.03 g | Tłuszcze 2.58 g | Węglowodany 23.14 g ( w tym cukry 2.16 g)

Kalorie policzone na podstawie jednostkowych składników podanych w przepisie.

Składniki na ciasto:

 

- 300 g przesianej mąki + do podsypywania

- 100 g szpinaku (świeży lub mrożony)

- 100 do 150 ml bardzo ciepłej wody

- ½ łyżeczki soli

 


Składniki na farsz:

 

- 200 g świeżego szpinaku (może być też mrożony)

- 500 g chudego lub półtłustego twarogu

- 1 lub 2 ząbki czosnku

- sól, pieprz

- 1 duża cebula

- 2 łyżki masła


 

Przygotowanie ciasta:


Świeży szpinak umyć pod bieżącą wodą, mrożony rozmrozić i zmiksować w blenderze gorącą wodą.

Mąkę wysypać na stolnicę, tworząc kopczyk, dodać sól, wodę i zblendowany szpinak. Zagniatać ciasto. Proces kontynuować, aż ciasto przestanie przyklejać się do rąk i blatu. Następnie rozwałkować je cienko i powykrawać przy pomocy np. szklanki małe okręgi.

Do wyrobienia ciasta można użyć także miksera z hakiem do wyrabiania ciast.

 


Przygotowanie farszu:

 

Świeży szpinak umyć, osuszyć i posiekać na drobniejsze kawałki, mrożony rozmrozić i odcisnąć z nadmiaru wody. Cebulę i czosnek obrać i drobno posiekać. Na patelni rozgrzać masło i podsmażyć na nim cebulę z czosnkiem na lekko złoty kolor. Dodać posiekany szpinak i całość dusić przez ok 10 min, aż szpinak zmięknie. Chwilę przestudzić.

Twaróg przecisnąć przez praskę do purée lub zmielić w maszynce do mięsa. Następnie wymieszać go dokładnie z przestudzonym szpinakiem oraz doprawić solą i pieprzem do smaku.

 

 

Przygotowanie pierogów:

 

Na środku każdego okręgu nakładać łyżeczka porcję farszu. Mocno sklejać brzegi a następnie układać na czystej ściereczce kuchennej.

Tak ulepione pierogi gotować w osolonym wrzątku przez 3-4 minuty.  Ja do wrzącej wody wlewam też ¼ szklanki oleju ( pierogi wtedy nie sklejają się ze sobą po ostygnięciu). Pierogi podawać z podsmażoną cebulką. Można tez podawać ze skwarkami. Sposób podania jest już kwestią indywidualną. Ugotowane i zimne pierogi można także odsmażać na patelni przy użyciu niewielkiej ilości tłuszczu.





 


Smacznego.

Komentarze

Popularne Posty