Deser Śmietankowo-Czekoladowy


Deser Śmietankowo-Czekoladowy

Tym razem zapowiadany deser z udziałem czekolady. Czekolada to chyba jedna z najpopularniejszych form przygotowywania różnych deserów, ciast i kremów. Czekolada także powoduje wydzielanie endorfin, produkowanych w mózgu i rdzeniu kręgowym, poprawiających nastrój i łagodzących ból.Składniki na Masę Śmietankową:

- 300 ml śmietanki 12 % lub mleka 3,2 %
- 300 ml śmietanki 30%
- 75 g cukru
- 1 łyżka cukru wanilinowego
- 1 łyżka żelatyny
- 75 ml wody do namoczenia żelatyny


Składniki na Masę Czekoladową: 

- 1 tabliczka gorzkiej czekolady
- 1 tabliczka mlecznej czekolady
- 200 ml śmietanki 30%
- 200 ml śmietanki 12 % lub mleka 3,2 %
- 1 łyżka żelatyny
- 75 ml wody do namoczenia żelatynyPrzygotowanie:

Do garnka wlać obie śmietanki i wsypać cukier biały z wanilinowym. Podgrzewać, aby masa była bardzo ciepła, lecz nie doprowadzać do zagotowania. W 75 ml wody rozmieszać żelatynę i poczekać kilka minut, aby żelatyna napęczniała. Gdy masa śmietankowa będzie już wystarczająco ciepła dodać rozmoczoną i napęczniałą żelatynę. Wszystko dokładnie wymieszać, aby żelatyna całkowicie się rozpuściła. Odstawić z gazu i wystudzić masę. Zimną wlewać do szklanek i wstawić całość do lodówki na ok 2-3 h.
W 75 ml wody rozmieszać żelatynę i poczekać kilka minut, aby żelatyna napęczniała. Do garnka wlać obie śmietanki i podgrzewać, aby masa była bardzo ciepła, lecz nie doprowadzać do zagotowania. W 75 ml wody rozmieszać żelatynę i poczekać kilka minut, aby żelatyna napęczniała. Gdy masa śmietankowa będzie już wystarczająco ciepła dodać połamane na cząstki obie czekolady i rozpuścić tak, aby uzyskać jednolitą i gładką masę. Następnie dodać rozmoczoną i napęczniałą żelatynę. Wszystko dokładnie wymieszać, aby żelatyna całkowicie się rozpuściła. Odstawić z gazu i wystudzić masę. Zimną wlewać do szklanek z zastygniętym już musem śmietankowym i ponownie wstawić całość do lodówki na jeszcze ok 3-4 h. Podawać z ulubionymi dodatkami.

*Można także stworzyć deser tylko na bazie czekolady. 
Smacznego


Komentarze

Popularne Posty