Smoothie Kawowo – Bananowe z Nutą Czekolady


Smoothie Kawowo – Bananowe z Nutą Czekolady

Przygotowanie tego deseru zajmuje dokładnie ok 5-8 min., pomijając czas na przygotowanie kostek mrożonej kawy, które należy przygotować odpowiednio wcześniej. Natomiast rozkosz, jaką daje samo kosztowanie tego deseru jest bezcenna. Deser jest naprawdę pyszny, orzeźwiający, energetyzujący i myślę, że zaskoczy wszystkich, którzy będą mieli okazję go spróbować a podczas tak upalnych dni, jakie towarzyszą nam ostatnio chętnie i często będzie się do niego wracać. Polecam.
Składniki:

- 300 ml bardzo mocnej kawy (rozpuszczalna, mielona lub z expresu)
- 2 łyżki cukru
- 250 ml zimnego pełnego mleka
- 1 dojrzały banan
- 1 łyżka kremu orzechowo – czekoladowego Nutella
- 1 łyżka kakao słodkiego lub gorzkiego wg preferencjiPrzygotowanie:

Przygotowanie tego pysznego i orzeźwiającego deseru trzeba zacząć od zaparzenia ok 300 ml bardzo mocnej kawy. Kawę można zaparzyć wg własnych preferencji: z kawy rozpuszczalnej, parzonej lub z expresu byleby była bardzo mocna. Do gorącej kawy dodać cukier i wymieszać. Przestudzić. Następnie kawę przelać do pojemniczka na kostki lodu i zamrozić. Do przygotowania deseru będzie potrzebnych ok 24 – 26 zamrożonych kostek kawy.

Gdy kostki kawy będą już gotowe, wtedy dopiero można przystąpić do przygotowywania deseru. W dzbanku blendera kielichowego (blender musi mieć funkcję kruszenia lodu i tym samym być przystosowany do robienia Smoothie), umieścić: pokrojonego w plastry banana, kostki zamrożonej kawy, szklankę zimnego mleka, krem czekoladowy i kakao, (jeśli chcemy uzyskać bardziej wytrawny smak należy użyć gorzkiego kakao). Zmiksować całość przez ok 3 minuty lub do czasu, aż kostki kawy będą dokładnie rozdrobnione a składniki połączone. Gotowe Smoothie przelać do pucharków lub szklanek, udekorować bitą śmietaną i od razu podawać.
Smacznego

Komentarze

Popularne Posty